Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące wszystkich roślin poza cytrusami » Porady dotyczące roślin doniczkowych, ogrodowych - ich uprawy, pozostałe problemy » Nawóz

Nawóz
Autor Wiadomość

dodo15 

Wysłany: 2011-05-02, 15:04   Nawóz

Co myślicie o nawozie do cytrusów POKON ??

Czarodziej
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 22:31   

Wylej do zlewu, kup Substrala dla cytrusów albo nawóz dla Iglaków "Magiczna siła", pisałem o tym na forum poszukaj. ;):

dodo15 

Wysłany: 2011-05-03, 08:23   

Troszkę szkoda heh ;)

jozef1952
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 08:37   

Ja bym nie wyrzucał. Zawsze możesz wspomóc nim nawożenie.

Czarodziej
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 08:38   

Albo zużyć do innych roślin ewentualnie. ;):

dodo15 

Wysłany: 2011-05-03, 09:41   

No ale czym on sie różni od tego Substrala?

hurr 

Wysłany: 2011-05-03, 09:58   

Czy można nawóz dolistny stosować jak taki normalny nawóz, do podlewania?

jozef1952
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 10:04   

dodo15 napisał/a:
No ale czym on sie różni od tego Substrala?

Składem mineralnym.
Nawóz dolistny można dawać doglebowo.

jozef1952
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-11, 11:03   

Ja do nawożenia moich cytrusów stosuję między innymi ten nawóz z witaminą C :mrgreen:

sowilo 

Pomogła: 3 razy

Wysłany: 2011-05-11, 11:32   

Ja mam nawóz Substrala do cytrusów. Do pozostałych używam.. no i nazwy nie pamiętam, a nie jestem teraz w stanie sprawdzić. Dość duża butelka była, zielona, z Carrefoura chyba. :P
Dziadek mi powiedział ostatnio, że do swoje rośliny nawozi skórką z banana. Ona się rozkłada i takie tam... Ma to sens?

hurr 

Wysłany: 2011-05-11, 16:03   

Kurczę, właśnie przyszedł do mnie nawóz i dopiero teraz pomyślałam, że moja roślina (plumeria) jest posadzona w gotowej mieszance z nawozem. To substral dla kaktusów, z dodatkiem osmocote. Ziemia gotowa, z nawozem jest również w doniczce z palmą. Znalazłam informację o tym, że osmocote to mieszanka NPK. Czy ktoś z Was używał tej ziemi? Po jakim czasie to przestanie działać? Chyba będę musiała przejechać się do sklepu i przeczytać dokładnie etykiety, oczywiście na stronie producenta nie ma informacji...

Czarodziej
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-11, 20:36   

Po trzech miesiącach zaczynasz nawożenie skoro sadziłaś w ziemię Substral Osmocote, do trzech miesięcy nawóz otoczakowy (te kuleczki) się rozkłada czyli roślina wchłania powoli uwalniający się przez otoczki nawóz, który z tych otoczek wydobywa się po każdym podlaniu rośliny. Kuleczki będą i dłużej widoczne ale już bez wartości jakiejkolwiek (otoczka rozkłada się dłużej nawet do roku). ;):

teresakazik2 

Pomogła: 9 razy

Wysłany: 2012-09-16, 09:24   

A może by tak na zimę cytrusy podlać Rosahumus'em ?http://www.sadzonka.com/index.php?pokaz=1&id=747

teresakazik2 

Wysłany: 2013-05-01, 09:58   

Horvat :): , pisałeś coś o Rosahumus'ie , podlewałeś cytrusy czy roślinki na działce ?

horvat 

Wysłany: 2013-05-01, 11:05   

Podlałem póki co wszystkie rośliny w domu, łącznie z cytrusami, będę obserwował. Co do działki, to czekam na dogodny moment i też to zrobię. Powiem tak, generalnie w cuda nie wierzę ale warto go zastosować z uwagi na zawartość organiczną. Ziemi cudownie nie poprawi ale wpłynie na jej poprawę. Zawsze to coś. Zobaczymy jaki skok dostaną cytrusy. Kolejny rok, gdzie stosuję różne nawozy i środki, więc będę miał jakikolwiek ogląd na efekty ;): W każdym bądź razie, będę informował. Ty nie stosowałaś jeszcze tego ?

Głosujmy na naszą stronę:
Kwiaty Top Lista
Rośliny Top lista

teresakazik2 

Wysłany: 2013-05-01, 11:27   

Podlałam cytrusy na zimę i teraz na wiosnę jako pierwszy nawóz , wszystkie kwitną i ładnie rosną , listki maja ciemno-zielone i wypuszczają dużo nowych gałązek , podsypałam też nawozem od Michała .

horvat 

Wysłany: 2013-05-01, 11:41   

Dlatego po analizie zdecydowałem się na podlanie nim ;): Tak myślałem, że zastosowałaś, dlatego zapytałem. Widzę, że myślimy podobnie :D:

Głosujmy na naszą stronę:
Kwiaty Top Lista
Rośliny Top lista

mietek77 

Wysłany: 2018-02-19, 16:52   

Okarynku, pamiętam jak pisałeś gdzieś, że nawozisz swoje cytrusy Rosahumusem. Napisz proszę jakich dawek używać i jak często. Na stronie producenta napisane jest, że 1g/L w przypadku roślin balkonowych, a 10g/L krzewów. - 2-3 razy co 2 tygodnie. Chodzi mi o to czy kupić nawóz w wersji 150 g czy 800 g. Jeśli dawka jest malutka to kupię mniejsze opakowanie.

Okarynek1 

Wysłany: 2018-02-19, 20:33   

<oczko> Robię dwa do trzech razy w sezonie,wczesną wiosną kupuję opakowanie 150gr wsypuję do beczki 200l jak się rozpuści zamieszam i podlewam,co jest do podlania na działce,truskawki,trawniki,krzewy jakie są.Cytrusy 1gr na litr wody deszczowej,wiosną i na jesień.Potem dostawały nawóz otoczkowany wolno działający (mam na myśli cytrusy w dużych donicach) mniejsze są traktowane indywidualnie.Teraz wszystkie cytrusy dostały, Florovit dolistnie i podlane Biohumusem uniwersalnym.

center80 

Wysłany: 2018-02-28, 19:02   

Ja też podlewam Rosahumusem na Wiosnę i na Jesień przed zaczęciem nawożenia i po zakończeniu.

Odpowiedz do tematu