Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Rośliny egzotyczne, inne doniczkowe » Kaktusy, sukulenty i rośliny kaudeksowe » Adenia Seniora

Adenia Seniora
Autor Wiadomość

Senior 

Wysłany: 2018-04-13, 21:03   Adenia Seniora

To kilka moich okazów, mam ich więcej. Tak kwitły w ubiegłym roku

Na podglądzie fotki mieściły się po trzy w rzędzie. Ni chce mi się tego zmieniać, na przyszłość będę już wiedział.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-13, 21:25   

Nooo cóż...nawet nie wiedziałem, że masz tak ładne róże. Piękna ta pierwsza, fenomenalny kolor kwiatów! Ostatnia też robi wrażenie. Białej się boję...że tak mi zakwitnie. Jakoś mi nie podchodzi. Ile one mają? W jakim wieku najszybciej Tobie Adenium zakwitło?

Senior 

Wysłany: 2018-04-13, 21:49   

Po raz pierwszy powinny zakwitnąć (jeżeli są dobrze prowadzone) po pięciu latach. Najstarszy mój okaz liczy sobie 13-cie lat. Większość moich roślin jest szczepiona, inaczej trudno byłoby otrzymać okazy o pełnych kwiatach. Co do białych to mam dwie odmiany o innym pokroju kwiatów.
Sam bawię się w szczepienie, mam też wielogatunkowca.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-13, 21:54   

Nie myślałeś by pójść w "tower style"? Od jakiegoś czasu modny w przypadku Adenium. Widzę, że lubisz "drzewkowate" cytrusy to może i różę? Wielogatunkowiec? Nooo...to musi robić wrażenie!

Senior 

Wysłany: 2018-04-15, 17:16   

Przypuszczam że chodzi ci o coś takiego, mam kilka egzemplarzy tak wyprowadzonych

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-15, 17:55   

Bardziej chodziło mi o taki styl:

Ja na siłę będę starał się tak kierować malca ;)

Senior 

Wysłany: 2018-04-15, 19:07   

To poczekasz sto lat :) Adenium z fotki powyżej ma już 13-cie lat.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-15, 19:52   

Podobno właśnie "szybko" można takie coś uzyskać, poprzez wyciąganie rośliny z podłoża, pozostawiając w nim tylko mały odcinek kaudeksu. Kiedy trochę przytyje, znowu się ją wyciąga w górę itd. Mi bez tego zabiegu Adenium rosło dość szybko, osiągając 80 cm przez 5-6 lat, ale dodam, że nie specjalnie o nią dbałem. Rozpoczynając zabawę od nowa, staram się ją często doglądać. Jednakże chyba zamówię kolejne nasiona, gdyż mój zawodnik coś i tak wolno rośnie...no i Okarynek jest zainteresowany :) .

13 lat? Długo się już w to "bawisz" :) . Ile sztuk Adenium u siebie liczysz? I wszystkie z nasion, czy sadzonki kupowałeś? :) .

Senior 

Wysłany: 2018-04-16, 06:44   

Mam ponad 20-cia sztuk, większość jest z nasion. Na innych forach wymieniałem się zrazami i szczepiłem. Szczepione adenium na podkładce dwuletniej może już kwitnąć.

Okarynek1 

Wysłany: 2018-04-17, 09:46   

<myśli> Bardzo ciekawa roślina,ale nie na moją cierpliwość <bezradny> może gotowca kiedyś kupię <rtfm>

Odpowiedz do tematu