Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Rośliny egzotyczne, inne doniczkowe » Storczyki - orchidarium w domu » Storczyki Robsona

Storczyki Robsona
Autor Wiadomość

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-25, 16:58   Storczyki Robsona

Przedstawiam 3 sztuki roślin, które po okresie spoczynku jesiennego, ruszyły pod koniec zimy z kwiatami. Choć nie są one specjalnie oryginalne (raczej typowo sklepowe) to ładnie zdobią parapet. Możliwe, że w przyszłości zaopatrzę się w coś bardziej oryginalniejszego, tym bardziej, że z roku na rok coraz trudniej mieszczą się na takiej przestrzeni, ze względu na systematycznie rosnące coraz większe liście.

Pomyśleć, że kiedyś przez kilka lat nie potrafiłem doprowadzić ich do zakwitnięcia ;) .

Sylwia76 

Pomogła: 3 razy

Wysłany: 2018-02-25, 17:10   

Gratuluję <bravo> ciesz się kwitnieniem. Taki cudowny widok w mroźny dzień :D

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-25, 18:21   

Dzięki. Chodzi za mną taki krwisto czerwony storczyk. Jak takiego dostanę to na pewno znajdzie się w mojej kolekcji. Na korytarzu "mam" całkowicie białego, a w pracy ratowane maluchy, których koloru kwiatu nie znam, ale wątpię by to były te, o które mi chodzi. Aha, te wyżej pokazane są z ratowania i z przeceny. Były w fatalnym stanie do wyrzucenia, a ja je kupiłem po jakieś 3-4 zł. :) .

horvat 

Wysłany: 2018-02-25, 23:27   

Jak długo nie kwitną i wreszcie zaczną, to jest niesamowita radość. Przynajmniej ja tak mam.

Głosujmy na naszą stronę:
Kwiaty Top Lista
Rośliny Top lista

mietek77 

Wysłany: 2018-05-12, 07:58   

Bardzo cieszą oczy :) . Ja mam dwa i zawsze czekam z niecierpliwością kiedy zakwitną.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-13, 22:24   

Na tydzień storczyki przejęła moja żona...kwiaty zaczęły opadać :/ .Jak to możliwe? Podlała kranówką...Po tygodniu znowu były pod moją opieką. Od kilku dni widać nowe pędy kwiatowe. Niebawem zdjęcia :) .Mietek, daj przeschnąć "ziemi", podlewaj wodą przegotowaną/przefiltrowaną z nawozem do storczyków. Zalej doniczkę na godzinę i dokładnie odlej wodę. I do następnego dokładnego przeschnięcia :) .

Odpowiedz do tematu