Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Rośliny egzotyczne, inne doniczkowe » Inne ciekawe rośliny egzotyczne, doniczkowe, domowe, balkonowe, tarasowe » Cantedeskia

Cantedeskia
Autor Wiadomość

Robcioo 

Wysłany: 2018-03-07, 23:06   Cantedeskia

Choć moja żona uważa, że to cmentarne rośliny, ja je ogromnie polubiłem. Dwa lata temu dostałem bulwę od kumpeli, tego samego roku wyrosła i zakwitła jednym kwiatem. Pod koniec jesieni nie wyciągając jej z ziemi, schowałem doniczkę do ciemnego, chłodnego garażu. Na wiosnę, jak pojawiły się kiełki dałem od razu na balkon. Ponownie zakwitła, tym razem dwoma kwiatami, jednakże drugi pojawił się jak przekwitł pierwszy. W tym roku zacząłem studiować jej uprawę i...w końcu zdecydowałem się na zmianę ziemi :D . Okazuje się, że musi być żyzna, świeża itd i na samych nawozach nie pociągnie...Dokupiłem także kolejne bulwy: żółtą, czerwoną i (na złość mojej żonie) białą :P . Mam 6 litrowe doniczki i wszędzie czytałem, że taka bulwa musi mieć około 20 cm luzu, więc dawałem jedną na pojemnik, przez co wyglądało to trochę biednie. W tym roku posadziłem trzy na doniczkę (te nowe), jedną tę od kumpeli, bo bulwa trochę podrosła i dwie od rodziców. Ponieważ zrobiłem to trochę późno, nie pojawiły się jeszcze kiełki. Na dole kolor kwiatu Kalii od kumpeli, a resztę pokażę jak nowe ukażą swoje piękno :) .

Robcioo 

Wysłany: 2018-03-31, 18:17   

"Kaliowy" lasek zaczął zagęszczać doniczki :) . Muszę przyznać, że przesadzenie wzbudziło w roślinie (środkowa doniczka) zwiększoną ilość pędów liściowych. Super! Tylko niech się w końcu ociepli, bym mógł wystawić donice na balkon. Aż ciekawość mnie zżera, czy w końcu uda mi się zobaczyć kilka kwiatów na raz...

Robcioo 

Wysłany: 2018-05-15, 18:51   

Kalie podrosły, i nawet biała zaczęła kwitnąć. Niestety żółta i czerwona, które znajdują się w tej samej doniczce nie kwitną. Mało tego, nawet jedna ma malutkie liście, a druga jeszcze z ziemi nie wyszła. Miał być miks kolorów, jest...porażka. Biała tak sama z siebie średnio mi pasuje. Ale może jeszcze zakwitnie, jak te dwie w końcu wezmą się do roboty :) .

Odpowiedz do tematu