Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna » Cytrusy » Cytron (Budda, Cedro, Eolie) » Cedro Maxima sobol-a

Cedro Maxima sobol-a
Autor Wiadomość

sobol 

Wysłany: 2018-05-11, 14:49   Cedro Maxima sobol-a

Witam
Dziś z wloskierosliny.pl dotarła roślinka pod nazwą Cedro Maxima. W drodze odpadło kilka kwiatków , zostały trzy no i jakieś tam listki odpadły. Ogólnie roślinka przyjechała w b.dobrym stanie. Szukałem też pasażera na gapę ponieważ Cedro ma chyba bardzo smaczne liście, coś powygryzało dziury w starszych liściach :D

center80 

Wysłany: 2018-05-11, 15:35   

Widzę, że Cedro od razu wzięło się do pracy. A tak na serio bardzo ładna roślina, gratulacje zakupu ;)

proboszcz 

Wysłany: 2018-05-12, 21:01   

Również gratuluje zakupu <spoko> Gdzie spędzi lato?

sobol 

Wysłany: 2018-05-14, 08:25   

Bardzo dobre pytanie ;) Czy wystawiać cytrusy na balkon ? Mogę wystawić na balkon od strony południowej.

Senior 

Wysłany: 2018-05-14, 09:13   

Wskazane jest wystawienie na balkon południowy. W czasie gdy nie ma tam słońca możesz zraszać.

Damian3500 

Wysłany: 2018-05-14, 13:36   

Ładna roślinka słuchaj dziury w liściach nic na to nie poradzisz ale coś słyszałem że to jakieś chrząszcze albo inne robią dziury zraszać tylko po zachodzie słońca gdy słońce nie operuje nawet słabe promienie mogą spowodować zagotowanie się kropel wody i w konsekwencji poparzyć liście jak by coś się działo to pytaj śmiało :)

Norbert 

Wysłany: 2018-05-15, 14:47   

Nie tyle zagotowanie, co po prostu taka kropla działa jak soczewka skupiająca światło. Kto bawił się kiedykolwiek lupą próbując rozpalić ognisko, zrobić dziurę w papierze czy upiec mrówkę jako dziecko będzie wiedziało o co chodzi. Najgorzej, że takie zraszanie na pełnym słońcu to samo zrobi z liśćmi :)

) I oczywiście nowe okazy w kolekcji, nawet tak ładne jak ten, warto odizolować na jakiś czas od reszty roślin by sprawdzić czy potencjalnym źródłem dziurek nie są pasożyty. Ale jeśli na nowych liściach nie ma żadnych poparzeń to nie ma co się bać :)

POKAŻ LIŚCIE najlepiej

sobol 

Wysłany: 2018-05-15, 20:39   

Wygląda to mniej więcej tak :

reszta zdjęć tutaj
http://www.flickr.com/pho...th/41413814984/

Dziś złapałem na tym drzewku takie małe zielone ustrojstwo z dużymi gałami i wąsikami, nawet nie próbowałem zdjęć robić bo niesamowicie szybkie to i sprytne jak tylko mnie zobaczyły to się pod spodnią stroną liści chowały jak próbowałem złapać to spierniczały ale w końcu dopadłem i byłem bez litosny. Stawiał bym na mszyce ale musiała by to być mszyca na mega sterydach <lol> tak czy inaczej kształtem podobna tylko wielkość nie ta.
No i nie wydaje mi się że by to te dwa owady takie spustoszenie zrobiły chyba że to kreskówkowy termit bez bez bez bez... Starsi forumowicze pewno pamiętają tego termita i biednego psa hHuckleberry <mrgreen>

Robcioo 

Wysłany: 2018-05-15, 23:05   

Może to jakiś Naliściak? Tylko średnio mszycę przypomina :) .

sobol 

Wysłany: 2018-05-16, 20:23   

Edytować posta się nie da to tu dam zdjęcia listków :

Pozdrawiam

center80 

Wysłany: 2018-05-16, 21:09   

Można edytować do 1h czasu po napisaniu, jak nic ta gąsienica co ją złapałeś przyczyniła się do tego

Robcioo 

Wysłany: 2018-05-16, 21:28   

No, szkody wyglądają na gąsienicę, ale ona to już zupełnie mszycy nie przypomina. To tak jakby stwierdzić widząc wcześniej psa, że widziało się gołębia ;) .

sobol 

Wysłany: 2018-05-16, 21:29   

Ale gąsienice były na cytrynie przywiezionej z Leroy Merlin, tutaj były jakieś inne pełzaki nie wiem co za jedne ale napewno nie były to gąsienice.
Ups. właśnie odpadł rozwinięty kwiatek a tak intensywnie pachniał i dosłownie lał się z niego nektar pszczółki były by zadowolone ;)
No nic zostały jeszcze dwa kwiatki może chociaż jeden przekształci się w owoc

Też mi się wydaje że szkody spowodowane przez gąsienice których już nie było jak drzewko trafiło do mnie. Tak jak pisałem wcześniej to co było na krzaczku nie było by w stanie takich szkód wyrządzić

Odpowiedz do tematu