Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna » Cytrusy » Pomarańcza » Kolejna pomarańczowa nuda

Kolejna pomarańczowa nuda
Autor Wiadomość

AlexFM 

Wysłany: 2018-03-12, 22:31   Kolejna pomarańczowa nuda

Były cytryny (LINK), potem Mandarynki (LINK) więc przyszedł czas na pomarańcze.

Na chwilę obecną w ziemi są:

Tarocco

Ziemia to mix: 1x Perlit, 1x Wermikulit, 1x Kora sosnowa, 1x Torf kwaśny włóknisty, 1x Brykiet kokosowy, 1x trociny sosnowe

Citrus sinensis - dzięki uprzejmości Robcioo (odmiana jeszcze nieznana)

Ziemia: Zwykła ziemia ogrodowa PH 5,5-6,5 + na spodzie keramzyt

Ziemia to mix: 1x Perlit, 1x Wermikulit, 1x Kora sosnowa, 1x Torf kwaśny włóknisty, 1x Brykiet kokosowy, 1x trociny sosnowe

Ziemia: Namoczony perlit

Zapraszam do komentowania, psioczenia, narzekania, udzielania porad oraz wsparcia materialnego w postaci skrzynek Perełki na adres domowy <laje>
Ostatnio zmieniony przez 2018-03-12, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  

Okarynek1 

Wysłany: 2018-03-12, 22:50   

<mniam> Te Perełki mają być chmielowe czy mocne?

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-12, 22:52   

Szkoda, że nie wiem jaki to rodzaj pomarańczy. Generalnie były to niewielkie owoce, jednakże nie koloru czerwonego. Jak znajdę to dam Ci znać. Śmiesznie wyglądają te różnice w wielkości pestek :) . No nic, powodzenia! Aha, u mnie po około 10 dniach pojawiły się na dnie pojemnika korzenie - więc pewnie coś koło tego terminu musiałbyś czekać.

AlexFM 

Wysłany: 2018-03-23, 18:36   

Mała aktualizacja

zaczyna się coś dziać w temacie......

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-24, 01:48   

Pięknie! <bravo> . Ja niestety z nich zrezygnowałem, jednakże z zazdrością (musisz mi dać powód:P ) będę obserwował. Mam nadzieję, że wszystkie wykiełkują.

AlexFM 

Wysłany: 2018-03-30, 18:07   

Aktualizacja obiecana

Tarocco

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-30, 20:01   

Pięknie <bravo> .

Ale czy to przedostatnie to na pewno cytrus? Wygląda jak jakiś chwast :) .

AlexFM 

Wysłany: 2018-04-04, 14:52   

Robcioo napisał/a:
Ale czy to przedostatnie to na pewno cytrus?

Oczywiście że masz rację. Znaczy już nie masz, bo wyrwałem chwasta <mrgreen>

Kolejne przebijają się kiełki siedzące w perlicie samym. I tak się zastanawiam czy przy kiełkowaniu podłoże ma jakiekolwiek znaczenie ??

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-04, 16:37   

Wydaje mi się, że nie ma znaczenia. Oczywiście, jak dasz do betonu to się nie przebiją, jednakże kwestia pobierania składników odżywczych jest tu jasna - ciągną z pestki i wody. Ale do czasu...

AlexFM 

Wysłany: 2018-04-09, 05:30   

Pestki które siedziały w samym perlicie zostały dziś przesadzone. Co do jednej to aż nie mogłem uwierzyć w to co zrobiła...

Przesadzone zostały do mixu:

1x perlit, 1x wermikulit, 2x ziemia

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-09, 16:35   

Wygląda na to, że masz kilka wielozarodkowych. Poza tym ta długa ładnie karmi się "mleczkiem" z pesteczki :) . A ta z korzeniem pokaźnym widocznie nie lubi "ciepłego mleczka" i woli szukać lepszego pokarmu :) .

AlexFM 

Wysłany: 2018-04-20, 15:14   

Mała aktualizacja:

Na razie Tarocco radzi sobie chyba najlepiej, mimo tego, że kiełkowanie zajęło jej strasznie dużo czasu

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-20, 23:03   

Niebawem przegonią mandarynki...

AlexFM 

Wysłany: 2018-05-23, 03:16   

Aktualizacja

Z 9 pestek które siedziały w samej ziemi wykiełkowało 5. Nie wiem, szczerze mówiąc, dlaczego tak niewiele. Przy wsadzaniu do ziemi były w dobrym stanie i bez żadnych uszkodzeń... Może to tylko potwierdza, że jeśli owoc ma wyjątkowo dużo pestek (więcej niż zwykle) spora część z nich nie wykiełkuje, albo wykiełkuje osłabiona <myśli>

Tak czy inaczej, te które wykiełkowały mają się dobrze i dziś zostały przesadzone do osobnych domków. Rozplątanie ich było świetną zabawą <głupek ze mnie> i zajęło nadspodziewanie dużo czasu <bezradny>

Pomarańcze zostały przesadzone do podłoża które zostało po przesadzaniu Kumquatów (1,2 i 4)
Dodatkowo:
- keramzyt na spód
- łyżeczka sproszkowanych jajek
- kilka granulek nawozu 10-12-18

Te w białych kubeczkach, po przesadzeniu wylądowały od razu w przedszkolu na tarasie <papa>

Dwie pozostałe zostają w szklani <słoneczko>

Na koniec zdjęcie rodzinne <pocieszacz>

Na dokładkę co miesięczna aktualizacja całości...

P1

P2

P3

Tarocco

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-24, 20:19   

Piękne! Aż zaczynam żałować, że choć jednej siewki sobie nie zatrzymałem. Ale wiadomo, jak będzie sezon cytrusowy (zimą) nadrobimy :D . Twoje niech tak pięknie rosną jak do tej pory! :) .

AlexFM 

Wysłany: 2018-06-04, 19:59   

Wszystko odbyło się pod osłoną nocy. Starannie przygotowany plan zadziałał jak w zegarku. Mimo wielkiego wysiłku obrońców, wraże siły pokonywały kolejne zabezpieczenia z milczącą pewnością siebie.

Akcja została przeprowadzona niemal perfekcyjnie. Pisze niemal, ponieważ w czasie ewakuacji, podjęto bardzo ryzykowna decyzję o pozostawieniu jednego z braci na polu walki. Mimo schwytania nie udało się jednak wycisnąć spod skorupki żadnych zeznań gdyż tajemnicza więź z braćmi zbrodni była silniejsza...

Pozostała po nich tylko pożoga.... przeklęte skorupiaki....

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-04, 21:28   

Raki Ci tam zaatakowały, czy jak? <bezradny> .

AlexFM 

Wysłany: 2018-07-01, 01:23   

Mała aktualizacja

Tarocco radzi sobie na razie super. O tyle fajnie, że miałem tylko jedną pestkę i akurat trafiła się silna siewka.

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-01, 12:08   

Jestem pod ogromnym wrażeniem ilości roślin. Poraża. Już widzę Twój problem jak podrosną do 100-150 cm...:)

Ładnie rosną...

center80 

Wysłany: 2018-07-01, 12:11   

Jak podrosną, to nawet będą stały w WC ;)
:P

AlexFM 

Wysłany: 2018-07-27, 14:54   

Temat do zamknięcia. Nie przewiduje aktualizacji.

Odpowiedz do tematu