Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące cytrusów » Porady dotyczące cytrusów i ich uprawy, pozostałe problemy związane z cytrusami » Problem z cytrynka..

Problem z cytrynka..
Autor Wiadomość

tyciek 

Wysłany: 2018-10-28, 22:20   Problem z cytrynka..

Potrzebuje pomocy z moimi cytrusami. Rok temu radziłem się tu na forum z poprzednimi roślinkami. Niestety mimo rad nie udało mi sie tamtych odratować i nie przeżyły zimy. Na wiosnę zasiałem znowu i nauczony na błędach robiłem według tego co mi radzono. Doniczka stoi na południowym parapecie i cały dzień ma światło. Zwykła ziemie zamieniłem na mieszankę kory, granulatu i ziemi przeznaczonej na cytrusy (2,1,1) posiada też drenaż z tych glinianych kulek (sorki zapomnialem nazwy). Dodawałem nawozu Substrala dla cytrusów. Raz na jakiś czas robiłem tez oprysk supstralem przeciw mszycom, kędziorkom itp.. Wszystko było super, rośliny rosły ładnie ale ostatnio od dołu coś mi zaczęły listki żółknąc i pojedynczo listki opadać a niektóre listki się tak poskręcały. Generalnie nie mam pojęcia czemu się tak dzieje. Staram się nie przelewać, w lecie podlewałem co drugi dzień na jesień już zadziej za to codziennie spryskuje je "mgiełka" przegotowanej wody. Nawożenie przerwałem jakiś miesiąc temu. Zastanawiam się czy je przesadzić do osobnych doniczek ale nie wiem czy to by im na dobre wyszło teraz na zimę? Czy się wstrzymać do wiosny, ale nie wiem czy mi nie padną jak poprzednie. Jak zabezpieczyć roślinki żeby przetrwały mi zimę? Metoda ze szklarnia z butelki nie wypali bo cytryna jest za długa już.

center80 

Wysłany: 2018-10-29, 17:11   

Zrób lustracje pod względem szkodników

tyciek 

Wysłany: 2018-10-29, 21:01   

Jak już pisałem, starałem się opryskiwać regularnie nawet profilaktycznie. Sprawdziłem nawet pod lupa nic tam nie widzę poza zmianami liści.

center80 

Wysłany: 2018-10-29, 21:48   

a możesz podać jak dokładnie nazywał się środek,środki którymi opryskiwałeś ?

tyciek 

Wysłany: 2018-10-29, 22:35   

U mnie w ogrodniczym mieli tylko to:

Ale jak pisałem od wiosny nie było problemu, dopiero teraz sie zaczęło.

center80 

Wysłany: 2018-10-30, 09:01   

Bo teraz jest ciepło raj dla przędziorka, Polysect nie działa na przędziorka.
Widać na liściach jego efekt żerowania.

Poza tym widać też Misecznika na zdjęciach, którego za pewne zwalczałeś tym Polysectem, nie wiem czy martwy, czy żywy ;)

Ostatecznie mogłeś przelać ............

tyciek 

Wysłany: 2018-10-30, 10:34   

Co do przelania watpie bo nie lalem bez potrzeby, moze faktycznie przesadze do nowego podloza. Co do szkodnikow nie wiedzialem o tym ze ten jest zly. Wiec co polecasz zeby tych robali sie pozbyc.

center80 

Wysłany: 2018-10-30, 10:49   

Na przędziorki są środki takie jak Ortus, Nisorum

tyciek 

Wysłany: 2018-10-30, 22:57   

Tyle ze to co mi podałeś jest cholernie drogie.. czytałem opinie w necie na innych forach o tym Polysecie co używam, to go ludzie chwalą tyle ze trzeba go częściej używać niż w zaleceniach. Jak już mówiłem dotlej pory było dobrze wiec jaskoś dawał rady. Co do tego Miesecznika co widzisz na zdjęciu, jeśli ci chodzi o drugie zdjęcie tam w tle na liściu, to nie jest robak a płatek z drzewa lipy. Czyściłem roślinkę także wiem, a poza tym sprawdzałem pod lupa i nie widzę nic ruszającego się. Niedaleko okna mam drzewo lipe i jak wietrzyłem chatę coś mi musiało zawiać. Bardziej mnie martwi teraz te żółkniecie lisci i opadanie. Co dziwne to sie dzieje na lisciach tych dolnich bo u góry sa zdrowe póki co.

pom89arancz 

Wysłany: 2018-11-01, 11:04   

U mnie podczas zimowania zeszłorocznego na pomarańczy citrus sinensis tez zaczęły regularnie odpadać liście od dołu w gore aż opadły wszystkie. Odratowałem cytrusa gdy ściąłem po wszystkim martwą łodygę i zrobiłem z butelki szklarnie, tak odbiła. Ale dalej nie wiem jaka przyczyna była ze opadały liscie

Senior 

Wysłany: 2018-11-01, 17:16   

Przyczyna to zbyt wysoka temperatura, zbyt mało światła, zbyt wilgotne podłoże i za suche powietrze.
Wilgotność powietrza bezpośrednio związana jest z temperaturą w mieszkaniu. Jeżeli mamy kilka pokoi to wilgotność względna będzie najwyższa w najzimniejszym z nich.

Odpowiedz do tematu