Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna » Cytrusy » Pomarańcza » Sycylijskie Pomarańcze

Sycylijskie Pomarańcze
Autor Wiadomość

fiedler1 

Wysłany: 2018-01-15, 22:35   Sycylijskie Pomarańcze

Witam, jestem tu nowy :) chciałbym zakupić jedna z odmian czerwonych pomarańczy w sklepiku wloskieroslny .pl sa obecnie dostępne 3 odmiany. Moro, Tarocco, Sanguinello. I teraz pytanie do Was, która z Waszego doświadczenia najlepiej sobie radzi u nas ? Dodam, ze mam miejsce do zimowania roslin tzn, przeszklona werandę, która jest dobrze doświetlona i zima jest tam ok 5/10 stopni. Z tego co wyczytałem Tarocco cieżko donoszą owocki do końca , Sanguinello ktoś miał ale temat umarł, co do Moro znam je tylko ze sklepu :) smaczne i efektowne! Mam nadzieję ,że mi doradzicie co najlepiej wybrać! Pozdrawiam!

center80 

Wysłany: 2018-01-16, 16:54   

Tarocco miało dużo osób, jakoś była moda na nie swego czasu. Najłatwiejsze chyba z tych wszystkich jest Sanguinello.
http://www.cytrusy.net.pl...ghlight=tarocco
Tu przykład z Tarocco
http://www.cytrusy.net.pl...er=asc&start=50
Tu przykład z Sanguinello

fiedler1 

Wysłany: 2018-01-16, 21:20   

Center80 dzięki za linki :) nie ukrywam, ze ciagnie mnie jakos do Moro <myśli>

ktoś tu miał do czynienia z tą odmianą ? bo teraz mam dylemat <boje_sie>

[ Dodano: 2018-01-25, 22:38 ]
Stało się ... kupiłem odmianę Moro . Krzaczek za 50 zł ale mimo to jest okazały <brawo> hmmm ciekawe ilu letnie sa te sadzonki za 50 zł wie ktos ? jest opcja , że mi zakwitnie w tym roku ? Na wiośne przesadzę do wiekszej doniczki i teraz pytanie czy kupował ktoś ziemie do cytrusów z wloskie rosliny,pl ? niby jest z Toscanii i ma dobre skladniki. Jezeli ktos stosował to prosze o opinie <oczko>

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-27, 19:39   

I jak Moro się miewa? Gdzie jej zdjęcie? ;) . Jestem mega ciekawy, gdyż sam się na nią łasiłem swego czasu, jednakże na razie się wstrzymałem. Co do ziemi to masz na forum multum mieszanek, więc, czy jest sens kupować specjalistyczną? Wiadomo, że będzie w niej super rosnąć, ale też dobrze sprawdzi się w swoich mieszankach. Kupno ma sens jak będzie jeszcze jakąś roślinkę zamawiał. Przemyśl...:).

Co do wieku rośliny to zapytam Michała i dam Ci odpowiedź.

horvat 

Wysłany: 2018-02-27, 21:39   

Moro dobry wybór, ziemia ze sklepu Michała dla Moro bardzo dobry wybór, dla innych cytrusów, bardzo dobry wybór ;) Mam, korzystam, polecam

Głosujmy na naszą stronę:
Kwiaty Top Lista
Rośliny Top lista

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-27, 21:57   

fiedler1 napisał/a:
hmmm ciekawe ilu letnie sa te sadzonki za 50 zł wie ktos ?

No i kolego informuję, że sadzonki od szczepienia mają 3 lata :) . Ale korci mnie to Moro...

horvat 

Wysłany: 2018-02-27, 21:59   

Robcioo, co stoi na przeszkodzie ?

Głosujmy na naszą stronę:
Kwiaty Top Lista
Rośliny Top lista

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-27, 23:35   

Teoretycznie tylko miejsce, ale też obawa, że będzie kiepsko u mnie rosnąć. Nigdy nie miałem Pomarańczy. Poza tym bardzo chcę mieć Meyerkę i jakąś Mandarynkę. Jak ktoś kiedyś na tym forum stwierdził - "szkoda, że nie ma parapetów z gumy" :D

fiedler1 

Wysłany: 2018-03-17, 11:49   

Witam dawno mnie nie było (Życie). Moro ma sie super, tak jak moje inne cytrusiki :)

[ Dodano: 2018-03-17, 11:53 ]
Moro ostatnio przyciąłem z myślą o wyprowadzeniu drzewka nie krzaczka. Jak widać na zdjęciach roślinka już ruszyła :)

Ostatnio zmieniony przez 2018-03-17, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  

Luki1006 

Wysłany: 2018-03-21, 22:10   

Teraz tylko pilnować pionu i będzie super ! Widać że mamy już wiosnę ;)

fiedler1 

Wysłany: 2018-10-21, 10:22   

Witam, do jakich temperatur trzymacie swoje cytrusy ? podobno w przyszlym tyg temp w nocy maja spasc do 1 C <cry>

pom89arancz 

Wysłany: 2018-10-21, 11:05   

To zależy gdzie trzymamy. Jeżeli na dworze to już czas żeby schować do domu a następnie do zimowiska. Temperatura optymalna do zimowania to 10-15 stopni ale nie na dworze

proboszcz 

Wysłany: 2018-10-21, 20:34   

Ja trzymam tyle ile się da na zewnątrz.Pierwsze przymrozki spędzają w garażu,później znowu na zewnątrz do poważniejszych spadków temperatur.W tym roku jeszcze nie były schowane.A później do wiosny w ciemnej piwnicy.Temperatura około 8-12 stopni

Okarynek1 

Wysłany: 2018-10-22, 06:53   

<witam> Moje cytrusy podobnie,jeszcze mieszkają na działce.Za tydzień zabiorę na zimowisko balkonowe,tam mają w granicach 5-8* <uśmiech>

A.M 

Wysłany: 2018-11-04, 21:16   

Moje już we wrześniu wziołem do domu bo wtedy zaczęły się przymrozki i myślałem że to już na zawsze ochłodzenie a były jeszcze 2 ocieplenia w październiku i teraz jest ciepło ale jak już schowałem do domu to ich nie opłaciło przenosić znowu na pole

Odpowiedz do tematu