Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Rośliny egzotyczne, inne doniczkowe » Rośliny egzotyczne naszych marzeń. » Baobaby Tadka

Baobaby Tadka
Autor Wiadomość

Tadeusz Piątek 

Wysłany: 2012-01-21, 15:15   Baobaby Tadka

Wschodzący baobab 11. stycznia b.r.

Baobaby 10 dni później, ten w środku i z prawej po operacji. Środkowy daje nadzieję na przżycie, ten z prawej nie.

Wschodzące kalamondynki od anekina, posiane 6.stycznia b.r., "idą jak burza"!

Moja cieplarka:

Laurowiec, mój jesienny nabytek z Castoramy:

Ten z lewej to ubiegłoroczny baobab przytulający się do tamaryndowca w cieplarce po trzymiesięcznym spoczynku:

Miesięczne drzewko tropikalne, gdzie owoce wyrastają z pnia, a nazywa się CRESCENTIA CUJETE - CALABASH TREE, żyje już samodzielnie na parapecie okna:

Uploaded with ImageShack.us

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2012-01-21, 16:36   

Czy możesz bliżej opisać to całe oprzyrządowanie cieplarni? Co to są te kable czy rurki dochodzące po bokach?
Wyglada, że fajna sprawa.
A pojemniczki z ziemią to kubki po jogurtach, czy bardziej profesjonalny sprzęt?

Tadeusz Piątek 

Wysłany: 2012-01-21, 17:10   

W środku cieplarki znajdują się grzałki o napięciu 12V jest ich 5 sztuk co daje temperaturę 30 st.C,a te kabelki doprowadzają prąd. Łączny pobór prądu to 40W. Ale za to mają jak latem powiedzmy na Sycylii.Te kubki są zakupione u ogrodnika powszechnie używane są do wysiewu rozsad. Nasionka zakupione były jesienią w naszym sklepie u naszego kolegi Arragiego. Jak widać fachowym okiem jest to taka prowizorka, ale jak ktoś powiedział prowizorki są najlepsze. Kilka dni temu sprawdzałem nasionka i jestem dobrej myśli że coś z tego będzie - większość ma kiełki, ale pamiętajmy że niektóre nasionka mogą w ziemi przesiadywać nawet do dwóch lat. Dlatego w egzotykach: cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.
Ostatnio zmieniony przez Piegowata 2012-01-28, 12:49, w całości zmieniany 1 raz  

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2012-01-21, 18:46   

A, tam prowizorka! Sam twierdzisz, że prowizorki są najlepsze! Bardzo fajna ta Twoja prowizorka.
Co do Sycylii, to podejrzewam, że chodzi Ci wyłącznie o temperaturę, bo jakoś nie widzę doświetlania morderczym słońcem. Na początku stycznia można było od słoneczka tam oślepnąć, a co dopiero latem...

Tadeusz Piątek 

Wysłany: 2012-01-21, 19:20   

Tak tak ,nie doświetlam. Nasionka nie potrzebują doświetlania,ale co się dotyczy młodych roślinek podzielam zdanie Arragiego roślinkom wystarczy światło dzienne od strony południowej.Rozmawiamy o amatorskiej uprawie roślinek egzotycznych.Ale co do prowizorki to ja nie mam za wiele czasu w swoim życiu bawić się w profesje bo chciałbym jeszcze się nacieszyć egzotami jak dorastają.

Adam 

Wysłany: 2012-01-21, 21:35   

Tadeuszu u mnie taka cieplarka by nie przeszła rodzice by mi o taki coś żyć w domu nie dali. Ale na wiosnę planuje budowę namiotu na pomidory to myślę że tam miałby wtedy dobre warunki.
Ciekawy jestem do jakich rozmiarów urośnie baobab w domu.
Tadeuszu sporo nasiałeś wielkie :bravo: dla ciebie

Tadeusz Piątek 

Wysłany: 2012-01-21, 22:45   

No wiesz, ja ze swoją żoną myślisz że mam lekko? Na początku to mi nawet trochę sabotażowała ale trening nad żoną czyni mistrza. Dzisiaj dała sobie spokój i mówi że mi całkiem odpaliło. Ale jak Ci nie odpali to nic nie będzie wychodziło. :heja:
Ostatnio zmieniony przez Piegowata 2012-01-28, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  

Adam 

Wysłany: 2012-01-22, 09:57   

No wiesz Tadeuszu z żonami może jest łatwiej .
Bo ja to wole uniknąć zrzędzenia rodziców itp.
A masz jakieś kwiatki doniczkowe??
Szybko ci baobab rośnie??

mrdraco 

Wysłany: 2012-01-22, 10:30   

Tadeuszu, calabash tree w jakim wieku jest?

Tadeusz Piątek 

Wysłany: 2012-01-22, 12:26   

Kwiatków doniczkowych to ja nie mam,to jest domena żony. Jeśli chodzi o baobaba jak widzisz idzie jak perszing, ale w miarę jak będzie dorasłal tak będzie się go prowadzić. Zależy co się chce mieć czy bonsaj czy dorosłe drzewko,ale pamiętajmy że nasz klimat to nie Afryka i nie będą takie dorodne okazy rosły, no bo gdzie w domu?

bartmajster 

Wysłany: 2012-01-22, 13:01   

Tadziu, świetnie warunki, podobają mi się takie pomysły :):
A crescentia najbardziej mi się widzi, baobab zaraz po niej :):

Moja crescentia niestety walczy ostatkiem sił z jakąś chorobą, zgubiła wszystkie liście, które się zrobiły czarne, a później przerzuciło to się na drugi egzemplarz :(: Mam nadzieję, że u Ciebie nic takiego nie wystąpi :):

Tadeusz Piątek 

Wysłany: 2012-01-22, 15:44   

Widzisz, ja się zmagam z czymś takim od trzech lat i widzę jak roślinki płaczą a ja z nimi. Ale do rzeczy: na początku myślałem że to jakiś grzybek przywlokłem sobie do domu, ale robiłem opryski i nic; bez zmian, co jakiś czas któraś mi padała. Podlewałem wodą deszczową i tu chyba tkwił problem - zasolenie, siarczany. Teraz podlewam pestki i młode roślinki wodą destylowaną + przegotowaną (koszta) tj. od dwóch tygodni i czekam. :beczy:
Ostatnio zmieniony przez Piegowata 2012-01-28, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  

Tadeusz Piątek 

Wysłany: 2012-01-24, 21:18   

Calabash tree zostało wysiane 7 pazdziernika a wykiełkowało po czterech dniach następne po 5 i 6, żyje tylko jedno i dobrze się trzyma widzę jak co jakiś czas wypuszcza listek a ma 10 cm. wysokości sama roślinka :mniam:

bartmajster 

Wysłany: 2012-01-25, 19:03   

Mi wyrosły 2 sztuki, z czego jedna jest, a właściwie to była, podobna do tej Twojej Tadziu, a druga miała pełno listków, przy podobnej wysokości, ale teraz obie są praktycznie łyse :(:

Tadeusz Piątek 

Wysłany: 2012-01-25, 19:35   

Tylko mnie nie strasz :bezradny:

Adam 

Wysłany: 2012-01-25, 20:08   

Tadeuszu jak tam twój baobab się ma???
Ciekawe czy dało by się baobab da 1.5 m wyhodować.

Tadeusz Piątek 

Wysłany: 2012-01-25, 20:21   

Oj mamy marzenia , no tak, ale gdybyśmy ich nie mieli to byśmy się za hodowlę nie zabierali. A baobab rośnie. Tylko ten jeden, co nie rokował nadziei padł, ale te dwa idą jak perszingi. :papa:
Ostatnio zmieniony przez Piegowata 2012-01-28, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  

Adam 

Wysłany: 2012-01-25, 20:27   

To trzymam za niego kciuki ;):
Oby tylko pięknie rósł.

Odpowiedz do tematu