Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Rośliny egzotyczne, inne doniczkowe » Granat » Granat alex18

Granat alex18
Autor Wiadomość

alex18 

Wysłany: 2012-07-25, 23:27   Granat alex18

Moje granaty posadzone (najpierw na wacie) trochę ponad 3 miesiące temu.

A teraz "maleństwa" wyglądają tak:

Jeden z nich jest większy, bo rósł sam, w osobnej doniczce. Reszta ściskała się w jednej doniczce o średnicy około 20 cm. I jeszcze w dwóch mniejszych, obu o średnicy około 9cm. Razem wszystkich granatów było u mnie około 60 lub 70. Teraz zostało tylko 5, a reszta powędrowała na ogródek do babci something ;):

Wysoki granat miał takie oklapnięte listki, bo chyba za skąpo go podlałam po przesadzeniu, ale teraz już wrócił do formy. ;):

Nicegarden 

Wysłany: 2012-07-26, 00:47   

Fajne te Twoje granaciki ,powiem Ci ze ja ten sam problem mialam,albo mialam za sucho albo za mokro,jak juz bylo dobrze to zima przyszla i liscie opadly :załamka: .Teraz wygladaja jak Pan Bog przykazal ,bo postawilam na dworku jak wiekszosc roslin i odpukac maja sie swietnie czego i Twoim granatkom zycze.

something 

Pomogła: 5 razy

Wysłany: 2012-07-26, 10:46   

Teraz kilka dni postoją w miejscu po przesadzeniu, ale jak ruszą to pełną parą, przynajmniej moje tak zrobiły. :):
alex18 napisał/a:
a reszta powędrowała na ogródek do babci something
Jak babcia zobaczyła ponad 40 granatów to się chyba załamała. :D:

alex18 

Wysłany: 2012-07-26, 11:02   

Nicegarden napisał/a:
Teraz wygladaja jak Pan Bog przykazal ,bo postawilam na dworku jak wiekszosc roslin i odpukac maja sie swietnie czego i Twoim granatkom zycze.
Może to rzeczywiście dobry pomysł, żeby je wynieść. Tylko czy mogą stać na balkonie? I czy nic im się nie stanie w nocy? ;):

something 

Wysłany: 2012-07-26, 11:04   

W taką pogodę na pewno im się nic nie stanie, w nocy także. ;): Tylko na początku musisz postawić je w cień, dopiero stopniowo na bezpośrednie słońce, żeby nie zostały poparzone.

Adamski 

Wysłany: 2012-07-26, 19:38   

Tak mnie jedno trochę zastanawia
Jak widzę wasze granaty to rosną one szybko i maja duże odległości miedzy kolejnymi liśćmi a moje jakoś tak wolno rosną maja bardzo gęsto liści i sztywną łodygę

something 

Wysłany: 2012-07-26, 19:47   

Adamski, a Twoje też są takie młode? Może byś wkleił zdjęcie dla porównania, bo teraz mnie to zainteresowało. :P: No i trzymasz je na dworze czy w domu? Bo te co dałam babci są na dworze, mają zdrewniałą łodygę, a także sporo liści i bocznych gałązek, a nie przekraczają 15 centymetrów. :):

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2012-07-26, 19:49   

Jak mają gęsto ućkane liściami to chyba dobrze, nie? Te powyciągane z rzadkimi liśćmi to z braku porządnego oświetlenia.

Adamski 

Wysłany: 2012-07-26, 19:50   

Something Nie pamiętam ile dokładnie one maja ale Coś mi się przypomina, że siałem je tak jakoś wtedy jak paprykę czyli wschody były początkiem kwietnia

something 

Wysłany: 2012-07-26, 21:12   

Adamski, Ty już nie cosiuj za dużo. :D: Ewa rozwiązała naszą zagadkę. :):

center80 

Wysłany: 2012-07-26, 22:39   

A ten duży czasem się już nie puszcza na boki?

alex18 

Wysłany: 2012-07-26, 23:21   

Wystawiłam je dziś na balkon, więc zobaczymy co się będzie z nimi dalej dziać. ;): center80 Zaczyna, już puszczać gałązki boczne, ale są one jeszcze takie malutkie, króciutkie. Mają coś około 1 cm i jest ich tylko kilka. ;):

Odpowiedz do tematu