Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna » Cytrusy » Cytryna » cytryna Skierniewicka Pawla

cytryna Skierniewicka Pawla
Autor Wiadomość

pablo_ns 

Wysłany: 2014-05-08, 12:32   cytryna Skierniewicka Pawla

Cytryna ma okolo 6 lat, podlloze Substral do cytrusów, systematycznie zraszana a nawozona paleczkami nawozowymi dla cytrusow ze sklepu internetowego, podlewana deszczowka. Stanowisko wschodnie. Najwiekszy owoc wazyl 370g. Niestety ma malo lisci i w zwiazku z tym poprosze o wskazowki dotyczace pobudzenia rosliny. Rowniez na lisciach od dawna wystepuje choroba, lecz nie postepuje -odrebny temat na naszym forum. Czy to prawda, ze podloze do cytrusów Compo jest lepsze o Substrala i czy warto przesadzac wszystkie cytrusy?

zabek3404 

Wysłany: 2014-05-08, 13:08   

Jako 6 latek to trochę małe drzewko i jak poprzednie twoje cytrusy mają swój wiek ale są małe może jest to spowodowane że trzymasz je na wschodnim oknie.Ja swoje cytrusy mam na stronie zachodniej i pięknie rosną.

pablo_ns 

Wysłany: 2014-05-12, 15:17   

mala poprawka, dzis przesadzilem cytrusa do ziemi Compo specjlanej dla cytrusow i zobaczymy jak mi to roslina wynagrodzi ... Ponadto zauwazylem podczas tego zabiegu, ze roslina ma bardzo male korzenie, lecz nie znalazlem objawow gnicia .. Nie wiem jak pobudzic ja do wzrostu ... jakies pomysły?

pablo_ns 

Wysłany: 2014-05-19, 19:42   

Witam opisuję wszystkie posiadane cytrusy i potrzebuję Waszej pomocy jaka jest łacińska nazwa cytryny skierniewickiej? Znalazłem Citrus limon.

Mrush 

Wysłany: 2014-05-19, 21:11   

Zaglądnij TU .
Mandarynka - Rubino Rosso, (w planach Cleopatra), Kumquat - Kucle i Fortunella Margarita, Pomarańcza - Sinensis, Cytryna - coś jest, Kalamondyna - też jest, Lima - się pozmieniało (coś pomyślę), Pomelo, etc. - nie.

pablo_ns 

Wysłany: 2014-05-19, 21:39   

Znalazłem ! Może przyda się jeszcze komuś:

"Ponderosa jest najprawdopodobniej krzyżówką cytryny z cytronem. Tworzy ogromne owoce, ich wagę można czasem liczyć w kilogramach. W owocu przeważnie wiele nasion, miąższ bladożółty lub zielonkawy, skórka żółta, średniej grubości; sok kwaśny. Kwitnie i owocuje przez cały rok. Kolce dość długie, kwiaty białe lub różowawe; liście zaokrąglone. Odmiana powstała w 1887 roku, siewkę wyhodował George Bowman, już w 1900 wprowadzono Ponderosę do handlu. Nie jest uprawiana na skalę handlową, ale chętnie hodowana jako roślina ozdobna. Ponderosa czasem służy jako podkładka dla innych cytrusów, ze względu na silny system korzeniowy. W Polsce zwana cytryną Skierniewicką, została rozpropagowana jako roślina doniczkowa przez prof. S. Pieniążka w latach 70 ubiegłego wieku."

pablo_ns 

Wysłany: 2014-06-07, 17:33   

Koledzy z pestek mojej cytryny posadzonych do ziemi wyrośnie owocująca roślina czy taka jakbym posadził zwykłe pestki z owocu ze sklepu? Planuję teraz zerwać owoc i drastycznie przyciąć roślinę aby pobudzić ją do wypuszczenia liści -mam dobry plan? Zostawić ja na południowym balkonie w pełnym słońcu i temp. około 40 stopni czy dać ją na parapet do cienia ?

proboszcz 

Wysłany: 2014-06-07, 18:57   

Z pestki owocującego drzewka wyrośnie ci zwykła siewka ;)

Mrush 

Wysłany: 2014-06-08, 16:45   

W 100% taka sama jak roślina, z której pochodził owoc. Minus jest taki, że na owocowanie takiego drzewka możesz sie nie doczekać.
Mandarynka - Rubino Rosso, (w planach Cleopatra), Kumquat - Kucle i Fortunella Margarita, Pomarańcza - Sinensis, Cytryna - coś jest, Kalamondyna - też jest, Lima - się pozmieniało (coś pomyślę), Pomelo, etc. - nie.

pablo_ns 

Wysłany: 2014-06-15, 11:00   

Dziękuje za informacje. Dziś zerwany owoc...

pablo_ns 

Wysłany: 2014-10-05, 13:18   

Witam kolegów po dłuższej mojej nieobecności. Mam pytanie jak prawidłowo przezimować powyższą roślinę? Proszę o konkretne wskazówki.

center80 

Wysłany: 2014-10-05, 17:24   

pablo_ns nie pisz dla każdej rośliny pytania o Zimowanie, ponieważ one się pokrywają

pablo_ns 

Wysłany: 2014-10-05, 17:27   

To mogę prosić o konkretny opis dla każdej bo inaczej ma się zimowac cytryne i np granat

center80 

Wysłany: 2014-10-05, 17:35   

Na całym forum masz konkrety odnośnie cytrusów, wystarczy poczytać jak ludzie prowadzili swoje uprawy i można wywnioskować o co w tym chodzi.

Temp 5-15 stopni, duża wilgotność powietrza, podlewać tak, żeby nie przesuszyć i nie przelać, jak najwięcej światła

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2014-10-06, 06:34   

Pablo weź użyj rozumu: pytasz o zimowanie wszystkich roślin śródziemnomorskich. One zimują wszystkie zebrane do kupy w jednych warunkach...
Chłopie, jak ci się pisało dwadzieścia identycznych pytań? Nie czułeś że co kolejne to bardziej otępiały?
To se pomyśl jak my się czujemy odpowiadając na wszystkie po kolei...

pablo_ns 

Wysłany: 2015-07-20, 12:39   

aktualny stan rośliny:

nie wiem dlaczego tak wygladają liście i w ogole jest taka marna ...

Odpowiedz do tematu