Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące wszystkich roślin poza cytrusami » Identyfikacja wszelkich roślin doniczkowych, ogrodowych » Co to za palma?

Co to za palma?
Autor Wiadomość

Robcioo 

Wysłany: 2017-08-31, 22:27   Co to za palma?

Witam. Trzy tygodnie temu, podczas przesadzania małych palemek w pracy, udało mi się jedną taką uzyskać do domu. Teraz pytanie, co to może być? Szukałem po necie, licząc, że to będzie Kentia (Howea), ale osobiście obstawiam Chamedorę. Czy ktoś ze znawców mógłby mi pomóc i wskazać prawidłową nazwę tej palmy? Dodam, że nie lubi słońca, gdyż przez tydzień znajdowała się w miejscu, gdzie jest dość jasno (za firanką) i zaczęły jej usychać końcówki liści. Ponownie przesadzona i przestawiona do kolumny roślin (tam przestały usychać), lepiej sobie radzi (słońce nie dochodzi) choć ta palma stoi w miejscu z rozwojem.

MariooT 

Wysłany: 2017-09-16, 22:12   

Areca? Trudno określić po tych zdjęciach Chamadory raczej nie przypomina.

Robcioo 

Wysłany: 2017-09-18, 01:01   

Taaa...niestety, to jest rząd arekowców, a dokładniej Chryzalidocarpus lutescens. Jestem załamany i pewnie długo u mnie nie postoi (nie, nie oddaję - po prostu padnie sama). Daję plusa.

MariooT 

Wysłany: 2017-09-18, 08:09   

Jeśli to areca to nie padnie, moja ma już kilka lat i w bloku radzi sobie całkiem nieźle, za dwa trzy lata będę musiał kuć dziurę w suficie do sąsiada :) Po południu wkleję fotę.

Co do Twojej palemki to ja nie mam przekonania czy to jednak areca ponieważ długość pierza powinna zajmować prawie do połowy ogonka. Prosty test areki pień jest nakrapiany.

Natomiast kentia google grafika:
https://mariasflorist.com/storage/products/bf/e9/95/kentiahoweaforsteriana.jpg

[ Dodano: 2017-09-18, 19:08 ]
Obiecana fotka Areki w jednej doniczce z chamedorą

Areka ma takie plamy kentia ich nie ma

Dzięki za +

Robcioo 

Wysłany: 2017-09-19, 19:47   

No właśnie moja ma nakrapiany pień :/ A wielkość, czy też wygląd liści to kwestia wieku. Im starsza będzie, tym bogatsze ulistnienie. Poza tym rosła z innymi sadzonkami, w bardzo ciasnej doniczce i w niekorzystnych warunkach. Oddzielona od rodzinki, wygląda biednie, ale...może poczuje u mnie bluesa.

Swoją drogą, piękną masz tę palmę! Widzę, że ma sporo światła. U mnie niestety, nie jestem w stanie takich warunków zapewnić, stąd nie spodziewam się po niej fajerwerków. Mimo wszystko dalej poluję na Howeę...

MariooT 

Wysłany: 2017-09-19, 21:11   

W tym miejscu stoi pierwszy rok i widać jej odpowiada bo wypuściła 4 nowe liście. Moja była w gorszym stanie jak ją dostałem i klimatyzowała się dość długo chyba ze dwa lata w pewnym momencie straciłem nadzieję czy coś z niej będzie i nawet miałem ją wyciąć. Lato zawsze spędzała na balkonie akurat mam od wschodniej strony. Wrzesień to mimo wszystko nie najlepszy czas na przesadzanie roślin dlatego trzymam kciuki.

Odpowiedz do tematu