Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna » Cytrusy » Cytryna » Citrus Meyeri Lemon

Citrus Meyeri Lemon
Autor Wiadomość

Bodzio 

Wysłany: 2017-09-13, 13:09   Citrus Meyeri Lemon

Witajcie!!

Od 4-ech miesięcy mamy w pracy cytrynę Meyeri Lemon (zakupiona w LIDL-u). I jest na stronie wschodniej postawiona i podlewamy ją 2x w tygodniu po pół szklanki (na zdjęciu) i 1x na 2 tygodnie nawoziliśmy ją żelem (wg etykiety powinnismy 1-2x w tygodniu). Ostatnimi czasami spadło kilka liści i nie weim czy jest przelana, czy za mało wody czy nie ruszać? Bo nie chce jej stracić a nic nie rośnie ani nic ;/.
Podkreślam, że jej nie zraszam, bo nie mam aktualnie takiej możliwości.

Proszę o podpowiedzi i rady !!!!!

center80 

Wysłany: 2017-09-13, 14:13   

Nie jest za duża ta doniczka ? No i widzę, że jest czysta ziemia, bez perlitu,ani innych dodatków co nie będzie sprzyjało dobrze korzeniom.

Bodzio 

Wysłany: 2017-09-13, 14:15   

No tak jak ja kupiłem (dosypałem zwykłą ziemię ) bo tam był perlit i nie ruszam tego

pom89arancz 

Wysłany: 2017-09-15, 21:35   

Ja kupiłem w tym samym czasie co Ty, ta samą cytrynę w Lidlu, wygląda tak jak widać na zdjęciu.
Zakwita już 2 raz odkąd ja mam ( za pierwszym razem zerwałem wszystkie pąki żeby jej nie osłabić bo była zbyt mała) a tym razem zostawiam 3. Przesadziłem ją od razu po zakupie do zwykłej ziemi do cytrusów bez dodawania czegokolwiek. Podlewam ją 2/3 razy w tygodniu po trochu wodą rozrobioną z tym samym nawozem co masz, agrecol-em. Jedynie co to u mnie spędzała bardzo dużo czasu w pełnym słońcu cale dnie bo rano wynosiłem ja na dwór a wieczorem chowałem do domu, tak miała kolo 10/12h pełnego słońca zawsze.
[b]Ja bym rozrobił wodę z nawozem lekkim i tylko tak podlewał oraz może zmienił ziemię na "cytrusową".
Co będzie z niej to będzie.

Bodzio 

Wysłany: 2017-09-18, 14:32   

Jeżeli przelałem cytrynę (tak wygląda bo traci listki :( ) czy jest szansa jakoś to uratować, czy cytryna na kibel bo przemoczyłem korzenie?

center80 

Wysłany: 2017-09-18, 20:20   

Nie wygląda jeszcze jakby miała paść, ale można ograniczyć podlewanie,ale wcześniej wyjmij ją z doniczki i sprawdź czy dołem ma mokro. Liście mogą opadać z innych też powodów np mało światła, szkodniki, mała wilgotność.

Bodzio 

Wysłany: 2017-09-19, 07:33   

A jeżeli ma mokre dno to zostawić na zewnątrz i poczekać aż się zrobi bardziej sucho czy co? Bo nie chce usmiercic 4 rośliny z rodzaju cytrusów w 2 lata ;/

center80 

Wysłany: 2017-09-19, 09:58   

Jeżeli była na zewnątrz to jeszcze możesz zostawić, tylko śledź prognozę pogody, możesz też zrobić oprysk przeciw przędziorkom zanim wniesiesz do domu. No i jak mokro jest na dnie, to trzeba rzadziej podlewać.

Bodzio 

Wysłany: 2017-09-19, 12:40   

Stoi cały czas w biurze. Dlatego pytam co z nią zrobić. Dodatkowo myślę czy jak kupie ziemie do cytrusów, to jak ja będę przesadzał to tą ziemię co była przy zakupie wyrzucić, czy w niej przesadzić. Jak uważacie?
Ostatnio zmieniony przez Okarynek1 2017-09-21, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  

pom89arancz 

Wysłany: 2017-09-20, 11:33   

Uważam że byś trochę otrzepał stara ziemie, delikatnie tak żeby nie uszkodzić korzeni a potem wsadził w "nową"
Ostatnio zmieniony przez Okarynek1 2017-09-21, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu