Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna » Sklep » Sklep - temat do dyskusji » Zraziki od Klimasa

Przesunięty przez: center80
2014-03-13, 18:13
Zraziki od Klimasa
Autor Wiadomość

aspirado 

Wysłany: 2017-10-15, 17:58   

center80 napisał/a:
Nad takim samym przykładem można dywagować, czyja jest zasługa, że cytrusy ładnie owocują, może wcale nie nasza, może ich kaprysów, jedne maja owoce, a inne mają kaprys i nie.

Ja uważam, że zawsze jest jakaś przyczyna, tylko nie zawsze ją znamy. Jak mi coś nie rośnie tak jak trzeba, albo nie owocuje, to staram się dociec dlaczego. Nie zawsze się uda dojść przyczyny, ale lepiej jej szukać, niż mówić że to taki kaprys. Jak w końcu się dowiem, co było nie tak, to wiem przynajmniej na przyszłość jakich błędów nie popełniać. ;)

Robcioo 

Wysłany: 2017-10-15, 20:47   

Specyficzna dyskusja się tu rozwinęła. Zawsze na pierwszym miejscu są umiejętności, bo nawet i na super podkładce, nieumiejętnie to robiąc, można osiągnąć fiasko. Pierwsze moje szczepienia z 2010-2012 na kilkuletnim, silnym pestkowcu, kończyły się odrzuceniem zrazu. Później doszedłem do takiej wprawy, że szczepiłem na kilku-miesięcznych słabych siewkach i w ponad połowie przypadków się udawało. A siewki były tak słabe i cienkie, że uginały się pod ciężarem zrazów. Teraz mam z dobre 3 lata przerwy w tej zabawie i sam nie wiem, czy jeszcze potrafię :) .

Zresztą, zawsze można ustalić - że tylko ukorzeniamy. Ale zaraz będzie, że ktoś ma więcej finansów, więc mógł sobie pozwolić na jakąś drogą ziemię wulkaniczną, a inni musieli ukorzeniać w Biedronkowej. I że w ten sposób nie liczą się umiejętności, a grubość portfela. Jeden mieszka w domu, więc może ustawiać sobie zraz w dowolnym kierunku strony świata, a inny mieszkając na 30m2 jest skazany na jedną - i z góry jest to bezsensu, bo ten może mieć słońce, a tamten tylko cień. Nigdy nie będzie w 100 % sprawiedliwie, ale to przecież nie masterchef!

Sylwia76 

Pomogła: 1 raz

Wysłany: 2017-10-15, 21:02   

Bardzo ciekawa dyskusja . I właśnie tak się zastanawiam czy to moja wina czy kaprys jednej z moich cytryn Meyera (1,5 roku) nigdy nie zawiązała owoców , a druga (1 rok u mnie) drugi raz będę jadła pyszne cytrynki . Warunki te same podlewanie , nawóz .

center80 

Wysłany: 2017-10-15, 21:04   

To ja mam takie rozwiązanie Sylwia76, wyślij zrazy tej i tej do kogoś innego i niech zaszczepi/ukorzeni i zobaczymy co u niego wyrośnie?

pom89arancz 

Wysłany: 2017-10-15, 21:28   

Temat trochę zbacza z kursu, już dajcie spokój z tą rywalizacją.
Co kto posadzi czy lepiej mu wyrośnie.
Zraziki zrazikami, z ofertami bezinteresownymi czy tez nie czekamy do wiosny.
Czuję że więcej będzie chętnych do otrzymania niż dawania :D

Okarynek1 

Wysłany: 2017-10-16, 18:34   

Temat nie odpowiada <bezradny> to nie zabieraj głosu Przyjacielu,nie pytany a krytykuje.

pom89arancz 

Wysłany: 2017-10-16, 20:36   

Okarynek1 napisał/a:
Temat nie odpowiada <bezradny> to nie zabieraj głosu Przyjacielu,nie pytany a krytykuje.

W którym miejscu z moich słów wynika jakakolwiek krytyka? Chyba źle interpretujesz to co napisałem. Stwierdziłem że rozmowa odbiega od tematu, nic w tym złego chyba?

Robcioo 

Wysłany: 2017-10-16, 20:45   

Hej chłopaki, nie bijcie się!! <martelo> . O ja cię kręcę, wywołałem burzę :/ Dobra, nie było tematu. Wracamy do szarej, nudnej rzeczywistości :)

Okarynek1 

Wysłany: 2017-10-16, 21:23   

Kilka dni na forum i stwierdzenia,warto poznać ludzi a potem oceniać. <myśli> powiem tak nie smaczne są Twoje stwierdzenia.

pom89arancz 

Wysłany: 2017-10-16, 23:48   

Okarynek1 napisał/a:
Kilka dni na forum i stwierdzenia,warto poznać ludzi a potem oceniać. <myśli> powiem tak nie smaczne są Twoje stwierdzenia.

Nikogo nie obraziłem czy uraziłem, nikogo nie oceniłem w przeciwieństwie do Ciebie i Twoich „kilku dni na forum”.
Także prosze przestań robić z funkcji moderatora stróża prawa jak za czasów sluzznie minionych

Pozdrawiam

klimas 

Wysłany: 2017-10-18, 07:20   

Bez nerw Ludzie, bez nerw ;) Postaram się krótko w temacie poruszanych tu kwestii:

1. Zraziki na wiosnę na zasadach jakiegoś mini konkursu / zabawy jak najbardziej. Teraz raczej akcja nie ma większego sensu.

2. Komercyjnie (na sprzedaż) odpada z powodu wielu czynników, nie tylko ekonomicznych.

3. Materia sklepu Włoskie Rośliny na tym forum? No cóż, chyba nie zaspokoję ciekawości niektórych z Was... Jest to temat między mną a Horvatem i niech tak zostanie. My jesteśmy tutaj, forum jest na naszym sklepie i oby jak najdłużej nam się dobrze współpracowało.

4. Z tego co pamiętam to ostatnio nie było jakiejś większej rywalizacji w przekształcaniu zrazików w roślinki. Ale fajnie było widzieć tutaj efekty oraz pomagać tym, którzy efektów nie mieli.

jeśli coś pominąłem a chcielibyście podrążyć - piszcie.

pzdr, michał

Robcioo 

Wysłany: 2017-10-19, 19:17   

No i pięknie. Z niecierpliwością czekamy w takim razie na wiosnę. Proponuję Administracji ustalić zasady owego "starcia" forumowiczów (szczepienie-ukorzenianie itd. ) i od jakich czynników zależy w nim udział :) .

center80 

Wysłany: 2017-10-19, 19:47   

Wzięcia w pracach społecznych na rzecz forum, skoro nie ma być za darmo :) (ja bym tak ustalił udział)

Robcioo 

Wysłany: 2017-10-19, 21:26   

Jeżeli są to prace społeczne, warto by założyć temat odnoszący się to tych (Centera) słów :) Chodzi o to by wyznaczyć kryteria, w których owe prace się zawierają (prostym językiem - "Ło co Ci Panie chodzi?" ;) ). Oczywiście także jestem za :) .

center80 

Wysłany: 2017-10-19, 22:32   

np prosta sprawa napisać opis jakiejś choroby albo szkodnika

Odpowiedz do tematu