Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące wszystkich roślin poza cytrusami » Porady dotyczące roślin doniczkowych, ogrodowych - ich uprawy, pozostałe problemy » Produkty, których NIE POLECACIE.

Produkty, których NIE POLECACIE.
Autor Wiadomość

Robcioo
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-22, 22:46   Produkty, których NIE POLECACIE.

Nie wiem, czy właściwie wybrałem dział (jeżeli nie, to poproszę o przeniesienie) i czy taki temat istnieje oraz czy jest zgodny z regulaminem, jednakże do założenia go, skłonił mnie przykry zakup ziemi z Leroy Merlin. Jeżeli macie jakiś produkt (ziemia, nawóz, rośliny, narzędzia itd.), który nie spełnił Waszych oczekiwań - zamieszczajcie go tutaj, by przestrzec innych przed zakupem. Co do ziemi...

Mowa tutaj o produkcie - Podłoże do kwiatów 50 l ATHENA (Blumenerde). Ziemia to praktycznie sam torf - ale, że nie było innej to wziąłem. Okazało się, że paskudnie się ją podlewa (nie chce nasiąkać), a jak już nasiąknie to schnie tygodniami. Po podlaniu rośliny, ziemia z wierzchu sucha, a kilka milimetrów niżej całkowicie mokra i to po dwóch tygodniach od podania wody. Jednak nie to okazuje się problemem, a...ziemiórki. Oczywiście, spotkałem się, że w workach były te niesympatyczne owady, ale nie w takich ilościach. Po podniesieniu doniczki wylatywało ze środka 15-20 owadów. Po ich zabiciu, nagle pojawiały się kolejne! Ich ilość doskonale pokazywała też czarna plama na stole pod lampą, gdzie podsmażały się i zlatywały na stół. Doliczyłem się tam ich w ciągu dwóch dni około 35 sztuk! Tu nie ma mowy o jakichś pałeczkach, czy innych cudach - tu trzeba było ponownie część roślin przesadzać do nowej ziemi. 50 l wywaliłem. I od tygodnia mam spokój :)

Odpowiedz do tematu