Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące wszystkich roślin poza cytrusami » Porady dotyczące roślin doniczkowych, ogrodowych - ich uprawy, pozostałe problemy » Rozmnażanie roślin doniczkowych, ogrodowych » Jak wysiewać?

Przesunięty przez: center80
2014-03-20, 22:25
Jak wysiewać?
Autor Wiadomość

MrGwyn 

Wysłany: 2012-07-18, 09:35   Jak wysiewać?

Kieruję to pytanie do osób,które wielokrotnie lub chociaż raz z sukcesem wyhodowały z nasion nieśplika,tamaryndowiec,wianowłostkę i cherymoję. Nigdy nie miałem szczęścia do tych roślin pomijając delonix regia,którego wyhodowałem ślepym fartem by go potem przelać. :oops: Ale to historia. Co do dwóch pierwszych to nie ważne jak by odpowiednio wilgoci było i jak dużo słońca i światła po prostu sobie gniły. Tamaryndowiec siany wprost z pulpy i po uśpieniu wytwarzał sympatyczną galaretkę po,której zdjęciu w zamian zawsze dostawałem figę z makiem,a jak jej nie zdejmowałem to to samo. Miszpelnik to samo. Takie czy takie,prosto z owocu czy po uśpieniu łapało pleśń na dwóch końcach nasiona i niszczyła nasiono. Wiem,że teraz przejawia się wciąż moje niedoświadczenie bo przecież od czego są środki grzybobójcze. Używam,ale natura zawsze znajdzie sposób. Przynajmniej tutaj. Co się tyczy cherymoi. Po prostu długo siedzi w ziemi. Jedno nasiono poświęciłem i stwierdziłem,że zarodek się rozwija. Ale to tak diabelnie długo trwa. Tak 2 miechy. To pewnie i tak standard. A delonix,mój jedyny problem to wciąż pękające nasiona. Jak temu zapobiec? Będę wdzięczny za każdą pomoc i najmniejszą radę.
Ostatnio zmieniony przez Piegowata 2012-07-18, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  

something 

Pomogła: 5 razy

Wysłany: 2012-07-18, 11:28   

Może warto spróbować na wacie? Taki prosty, dziecięcy sposób, a jednak dobry, bo nic nie powinno gnić i można obserwować nasionko. Mi w ziemi też wiele nasion zgniło, natomiast na wacie praktycznie wszystko wzeszło. ;):

cats131 

Wysłany: 2012-07-18, 11:47   

Popieram, wata jest fajna;p Na niej wykiełkowało mi liczi, lecz padło szybko bo jest trudne;o Teraz kiełkują sobie kiwi;D

MrGwyn 

Wysłany: 2012-07-18, 18:12   

No cóż,czemu nie. Spróbuję. Najwyżej się nie uda,ale jestem dodatnio naładowany jeśli chodzi o ten pomysł. Dzięki. ;):

something 

Pomogła: 5 razy

Wysłany: 2012-07-18, 18:14   

Tylko potem zdaj relacje co z tego wyszło. ;): I powodzenia! :):

MrGwyn 

Wysłany: 2012-07-18, 18:17   

Ok. Obowiązkowo. Jak coś się uda to umieszczę zdjęcia w "mojej amatorszczyźnie". I jeszcze raz dzięki.

cats131 

Wysłany: 2012-07-18, 19:09   

Cytat:
Jak coś się uda
E tam, nie ma co psioczyć... :D: Uda się i tyle :mrgreen:

MrGwyn 

Wysłany: 2012-07-18, 19:50   

Trzymam za to kciuki. :D

MrGwyn 

Wysłany: 2012-09-07, 15:43   

Proszę by wypowiedział się ktoś kto już siał jujubę. Czy te nasiona mogą być już zasiane? Zerwałem je z gałązki,która mi się ukorzenia,a wcześniej większość z nich była zielona. Jak myślicie czy są już dojrzałe??

MrGwyn 

Wysłany: 2013-09-03, 21:30   

To powyższe to jednak paulownia była, a nie jojoba. Przepraszam za zmyłkę.

Odpowiedz do tematu