Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna » Cytrusy » Grapefruit » Grapefruit Wahy

Grapefruit Wahy
Autor Wiadomość

waha 

Wysłany: 2013-01-29, 12:28   Grapefruit Wahy

Ot już pokazałem Wam swą królową kalamondynkę to teraz czas na prezentacje króla :P .

Mam go ok 8 lat... wiele z nim przeżyłem ale za każdym razem udało mi się go uratować. jakieś dwa lata temu zgubił wszystkie listki i strasznie zmarniał... buszowałem po sieci jak ten wariat i udało mi się znaleźć ów środek na wszelakie paskudy obgryzające moje roślinności. Actellic 500 ec. Zloty środek na moje roślinki... pomaga każdej. co najważniejsze miseczniki i inne tego typu robale już się nie pojawiają... teraz okresowo na ogół gdy tylko zrobi się ciepło pryskam wszystko co się da tym środkiem. rewelacja.

a teraz przed Państwem Król Grapefruit!

Z tym gadem nie mam już grubszych problemów... tylko zastanawiam się dlaczego niektóre liście ma lekko żółtawe. wszystkie roślinki spryskuje wodą oczywiście przegotowaną i odstaną i gdy nie pada na nie światło słoneczne. na ogół zabieg ten przeprowadzam ok godziny 17...
Panuję jak i Kalamondynie i Grapefruitowi wymienić ziemię na lepszą wczesną wiosną...

PS: król wyhodowany z pestki :) . tylko kalamondynkę kupiłem za 5 OJRO :D na wakacjach.

UPS! proszę o przeniesienie do "cytrusy z pestki" przepraszam za zamieszanie nie zauważyłem działu...

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2013-01-29, 18:31   

Pozazdrościć okazu! Mój najstarszy pestkowiec właśnie zdycha. Miło popatrzyć na cos co z powodzeniem przeżyło ludzka opiekę od nasionka!

waha 

Wysłany: 2013-01-31, 21:35   

hehe ;p Wiem przepraszam... śmiech w tym wypadku jest nie na miejscu...
a co to za pestkowca masz? tego zdychającego?

BTW: dziś byłem w biedronce i moim oczom ukazała się nowość na półce z owocami!

nazywa się UGLI nie bez powodu ale kupiłem jedną sztukę 10zl/kilogram! o.O na szczęście miał tylko 400 g :d. ale niesamowicie smaczny. połączenie grapefruita pomarańczy i.. sam nie wiem czego jeszcze. ale smak boski. i na całe szczęście miałem nadzieje trafić pestkę ;p. no i mam ;p ze względu na późną godzinę wsadziłem nasionko do wody i jutro posadzę zobaczymy co z tego będzie ;) . a swoją nazwę zawdzięcza temu jak wygląda :.d bo zwyczajnie wygląda brzydko :D . owoc oczywiście! pozdrawiam!

ewica65 

Wysłany: 2013-01-31, 22:48   

Wyleniałą i poobcinaną do imentu cytrynkę trzyletnią. Najprawdopodobniej nie przeżyje tego sezonu. Ale czekam jeszcze do wiosny, bo może jak raz zdecyduje się przeżyć. Wiadomo, że nadzieja jak zwykle umiera ostatnia...

waha 

Wysłany: 2013-02-01, 07:38   

Oj... nie łamiemy się! :) będzie zdrowa! tylko teraz potrzebuje Twojego ciepła i opieki i na pewno odbije :) trzy latka... nie tak sporo jak myślałem. Byłem przekonany że trochę więcej... a co jej się stało?

ewica65 

Wysłany: 2013-02-01, 09:06   

Wśród podejrzanych o skrytobójstwo jest niedobra ziemia, która wykańcza mi i inne roślinki.

Odpowiedz do tematu