Baner Cytrusy Baner Egzotyka
Sklep z roslinami wloskierosliny.pl

Belka Forum Cytrusy

FAQ  Szukaj  Rejestracja  Zaloguj

Forum Cytrusy i Egzotyka Strona Główna »  Choroby, szkodniki, porady, identyfikacja - dotyczące wszystkich roślin poza cytrusami » Porady dotyczące roślin doniczkowych, ogrodowych - ich uprawy, pozostałe problemy » Rozmnażanie roślin doniczkowych, ogrodowych » Środki do przyśpieszania kielkowania nasion

Przesunięty przez: center80
2014-03-20, 23:20
Środki do przyśpieszania kielkowania nasion
Autor Wiadomość

Araragi 

Wysłany: 2010-06-23, 19:07   Środki do przyśpieszania kielkowania nasion

Czyli tak jak w temacie znacie jakieś dobre środki które przyśpieszą kiełkowanie nasion ( w szczególności chodzi mi o nasiona roślin tropikalnych.
Rozglądając się w necie znalazłem informacje , że świetny jest kwas giberelinowy ale jakoś nigdzie znaleźć go nie mogę. W sklepie pani mi doradziła agrecol ukorzeniający. W ogóle nie wiem czy ten środek jest dobry ale pozostało mi zaufać sprzedającej :o bozie:
Co byście doradzili :kwiat: ?

horvat 

Wysłany: 2010-06-23, 21:02   

Jeśli chodzi o ten kwas to jest on dostępny w różnych miksturach jako składnik i raczej do tanich nie należy, znajdziesz go szperając w necie, jednak pytanie po co, bo do końca nie wiadomo tak naprawdę jak dany składnik w tym specjale wpłynie na nasiono i roślinę oraz czy w pewien sposób nie modyfikuje jej genetyki. Pamiętaj że coś kosztem czegoś. Nie po to natura dała odpowiedni czas na kiełkowanie danej rośliny z nasiona, żeby to przyspieszać.

Głosujmy na naszą stronę:
Kwiaty Top Lista
Rośliny Top lista

Araragi 

Wysłany: 2010-06-23, 21:36   

Niektóre rośliny mają bardzo długi okres kiełkowania np ( wszelkiej maści palmy ) czy też chiranthodendron na którego sie czaje, przeważnie potrzebna jest do tego wysoka temperatura itp . Czym dłuższy okres kiełkowania tym ciężej zapewnić roślinie optymalne warunki aby wzeszła . Dlatego do niektórych okazów przydałby mi się ten kwas albo środek na bazie jego.

Już znalazłem ten kwas 1g 150zł :boję się: pewnie kupie i poeksperymentuje

Lead 

Wysłany: 2010-06-23, 22:02   

1g to dość dużo. A gdzie znalazłeś ten kwas? W poch-u? Czy jakiejś niechemicznej firmie? Jest takie forum chemiczne, nie wiem czy mogę podać, ale z tego co pamiętam to był tam dział giełda, jeśli jeszcze funkcjonuje to możesz tam spytać, może ktoś będzie miał taniej ;): ? horvat, Raczej hormon nie będzie zmieniał genetyki rośliny, ale pewnie masz racje że coś za coś. No ale kto nie eksperymentuje ten nie wie :mrgreen:

Czarodziej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-24, 05:36   

Hodowałem palmy różnych gatunków od nasion i zapewniam cię że jeśli zafundujesz sobie podgrzewaną mnożarkę to każdą praktycznie palmę z nasiona uzyskasz w czasie od dwóch tygodni do sześciu miesięcy od momentu wysiewu. Oczywiście pod warunkiem że wcześniej skaryfikujesz nasiono i namoczysz w stale ciepłej wodzie o temp. + 28-30 stopni oraz w mnożarce zastosujesz odpowiednie sterylne podłoże. ;):

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2010-06-24, 06:41   

Co to jest "skaryfikujesz nasionko" Czarodzieju?

horvat 

Wysłany: 2010-06-24, 07:03   

Skaryfikacja - "zabieg wykonywany w celu przyspieszenia kiełkowania nasion, polegający na sztucznym uszkadzaniu okryw nasiennych "

Kwiaty Top Lista
Rośliny Top lista

Czarodziej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-24, 07:04   

Oj Ewuś to np. zarysowanie nasiona, poprzecieranie go np. papierem ściernym inaczej mechaniczne uszkodzenie osłonki czyt. łupiny nasiona. ;):

No i Mirek mnie ubiegł. :lol:

ewica65 

Pomogła: 18 razy

Wysłany: 2010-06-24, 07:09   

To tak jak sie domyślałam. ale jak zwykle wolałam sie upewnić. Dzikęki Wam obu!

Araragi 

Wysłany: 2010-06-24, 16:30   

Lead jak chcesz to wyśle linka na pw :P: Mnożarke też będzie trzeba sobie skołować :P:

www.nasionatropikalne.pl

http://odnasionka.blogspot.com/

http://rosliny.toplista.pl/
http://kwiaty.toplista.pl/

Odpowiedz do tematu